هیات تجاری افغانستان از نمایشگاه ایفپکس رضایت کامل دارد

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران هرات با تایید کیفیت و رضایت هیات تجاری افغانستان از حضور در دو دوره نمایشگاه آینده چاپ ایران، هرگونه نقل قولی را درباره کیفیت پایین این نمایشگاه، تکذیب کرد.

 

عبدالقیوم وزیری در گفت‌وگو با ستاد خبری نمایشگاه آینده چاپ ایران؛ تهیه‌ی ویدئویی که از سوی روابط عمومی اتحادیه چاپخانه‌داران تهران انتشار یافت و در آن مطالبی خلاف واقع درباره بازدید هیات تجاری افغانستان از نمایشگاه ایفپکس نقل شد، امری غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی خواند.

وی با رد اظهارات شخصی که مسئولیت هماهنگی هیات‌های تجاری بازدیدکننده از سی‌امین نمایشگاه چاپ تهران را بر عهده داشت و گزارشی مبنی بر عدم رضایت تمامی هیات‌های تجاری از شرکت در نمایشگاه‌های ایفپکس و یکی دیگر از نمایشگاه‌ها، گفت: هیچ کدام از اعضای هیات تجاری افغانستان با آن خانم درباره موضوعاتی که از سوی ایشان نقل شده، صحبتی نداشته‌اند.

وزیری توضیح داد: هیات تجاری افغانستان در دی ماه سال گذشته (1401) در نخستین دوره از نمایشگاه آینده چاپ ایران حضور فعالی داشت که حاصل آن انجام مذاکرات مثبت و تعاملات اقتصادی با شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه بود. نتایج به‌دست آمده تا حدی مورد رضایت اعضا بود که در تیرماه سال جاری و در مراسم افتتاحیه ایفپکس2 طحفه‌ی ناقابلی را به پاس تشکر از برگزارکنندگان به رئیس نمایشگاه تقدیم کردیم.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران هرات اضافه کرد: دومین دوره از نمایشگاه نیز با توجه به توسعه و پیشرفت محسوسی که داشت، رضایتبخشی مضاعفی را برای هیات افغانستانی به همراه داشت و با تفاهمنامه‌ها و قراردادهای کاری مثبتی همراه شد. خصوصا در حوزه تامین ملزومات و قطعات مورد نیازمان خریدهایی صورت گرفت و همکاری‌ها با شرکت‌های ایرانی ادامه دارد.

وی در واکنش به ویدئوی منتشر شده که از سوی روابط عمومی اتحادیه چاپخانه‌داران منتشر شده، گفت: نمی‌دانم چرا باید منشی یک نمایشگاه، با ذکر نام سایر نمایشگاه‌ها و نقل قول‌های غلط، نظرات شخصی خود را تعمیم دهد و به نمایندگی از هیات‌های تجاری صحبت کند. این کار نه حرفه‌ای است و نه اخلاقی.

وزیری همچنین با اشاره به اظهارت مطرح شده درباره حضور اعضای هیات تجاری در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اخیر و نمایشگاه‌های دیگر نیز توضیح داد: هیات تجاری افغانستان در تمام روزهای برگزاری نمایشگاه آینده چاپ ایران حضور فعال داشت؛ از جمله در مراسم افتتاحیه هر دو دوره که از کیفیت بالایی برخوردار بود. در مراسم افتتاحیه نمایشگاه چاپ تهران نیز حضور داشتیم اما از میانه‌ی این مراسم، تصمیم گرفتیم به بازدید از غرفه‌ها بپردازیم و مراسم را ترک کردیم.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران هرات با رد ادعای مطرح شده مبنی بر نقش منفی نمایشگاه‌ ایفپکس در ذهنیت هیات‌های تجاری از توان و ظرفیت‌های صنعت چاپ ایران تاکید کرد: این‌ها اظهار نظرهای شخصی است و همانطور که گفتم، هیات تجاری افغانستان هیچ صحبتی در این‌باره با منشی نمایشگاه که هماهنگی‌هایی نظیر اسکان در هتل و.. را انجام می‌داد، نداشته است.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید