ایفپکس؛ نمایشگاهی «تخصصی» با مخاطبان خاص

رئیس انجمن صنایع پلیمیری ایران گفت: غرفه‌داران ایفپکس برای تک تک بازدیدکنندگان وقت می‌گذاشتند و به سوالات مخاطبانشان پاسخ می‌دادند، در بقیه نمایشگاه‌ها به دلیل ازدحام جمعیت غیرتخصصی، عموما امکان پاسخگویی نیست.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، سعید ترکمان، رئیس انجمن صنایع پلیمیری ایران با اشاره به حضور این انجمن در نمایشگاه ایفپکس2 که در تیرماه برگزار شد و گفت: این نمایشگاه یک رویداد تخصصی با مخاطبان خاص است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با توجه به رکود و رونق در برخی صنایع وابسته، می‌تواند در حوزه نوآوری‌‌ها و آینده صنعت کمک حال باشد تا افرادی که می‌خواهند کالایی را تولید کنند یا به دنبال تغییر بسته‌بندی هستند از این فضا استفاده کنند.

ترکمان با اشاره به رویکرد تخصصی نمایشگاه آینده چاپ ایران افزود: هرچه تعداد رویدادهای تخصصی در حوزه چاپ بیشتر باشد و حرفه‌ای‌تر برگزار شوند، موجب رونق صنعت چاپ، بسته‌بندی و صنایع وابسته خواهد شد.

رئیس انجمن صنایع پلیمیری ایران گفت: نکته‌ای که درباره ایفپکس وجود داشت این بود که صاحبان غرفه‌ها در این نمایشگاه برای یکایک بازدیدکنندگان وقت می‌گذاشتند و به سوالات مخاطبانشان پاسخ می‌دادند. در بقیه نمایشگاه‌ها به دلیل ازدحام جمعیت غیرتخصصی، عموما امکان پاسخگویی نیست.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری صنعت چاپ و صنایع پلیمری ادامه داد: طبق آخرین آمار 30 درصد همکاران ما در صنایع پلیمری در حوزه بسته‌بندی فعال هستند و خوراک‌دهی صنعت چاپ را انجام می‌دهند که این سهم به مرور افزایش پیدا خواهد کرد.

ترکمان اضافه کرد: طبق اطلاعات موجود تا سال 2050 مصرف پلیمرها در حوزه بسته‌بندی با توجه به الزامات محیط زیستی عوض می‌شود، اکنون بسیاری از بسته‌بندی‌ها به چندبار مصرف تبدیل شده‌اند و حتی بازیافت آن‌ها از مبدا تفکیک شده است. این یعنی پلمیر و بسته‌ّبندی لازم و ملزوم هم شده‌اند، بنابراین حضور انجمن در این نمایشگاه نیز با توجه به همین رویکرد انجام شده است.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید