ایفپکس2 نسبت به نمایشگاه قبلی توسعه چشمگیری داشت

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی معتقد است؛ نمایشگاه آینده چاپ ایران که توسط بخش خصوصی برگزار می‌شود، دستاوردی از جدیدترین و به‌روزترین تکنولوژی‌های صنعت چاپ ایران و جهان را به نمایش گذاشت.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، سید احسان قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید نمایشگاه ایفپکس2 با بیان اینکه طبق بازدید و اطلاعاتی که کسب کردم این رویداد امسال توسعه بیشتری پیدا کرده بود، گفت: من سال گذشته هم برای افتتاحیه به نمایشگاه آمدم و شاهد حضور و زحمت همکاران بخش‌های مختلف بودم، مطلع هستم که فضای برگزاری نمایشگاه توسعه چشمگیری یافته و شرکت‌های بیشتری هم در آن حضور داشتند.

وی با بیان اینکه نگاه ما به صنعت چاپ و بسته‌بندی به عنوان یک حوزه مکمل امر فرهنگی است، ادامه داد: امروز می‌توان خیلی از پیام‌ها را از طریق چاپ و بسته‌بندی به مخاطبان ارائه داد، هر چه کالا را در یک بسته‌بندی باکیفیت و مناسب به مخاطب عرضه کنیم، اثرگذاری ذهنی و بصری بیشتری روی خریدار دارد.

قاضی‌زاده با بیان اینکه بسته‌بندی باکیفیت می‌توان به رونق امر تولید و گسترش امر صادراتی منجر شود، عنوان کرد: این مساله خصوصا در حوزه بسته‌بندی‌های صادراتی بیشتر دیده می‌شود، هرچقدر تنوع تولید، خلاقیت، نوآوری، فناوری و کیفیت محصولات بسته‌بندی بهتر باشد اثرگذاری بیشتر در رونق و تولیدات دارد.

به گفته وی، البته رشد و توسعه این موضوع نیازمند حمایت مجزا است زیرا در دنیای امروز نسبت به سال های قبل محصولات با تنوع بیشتری تولید می‌شوند، اگرچه کشور در سال‌های اخیر تحت تحریم‌های ظالمانه و سخت بوده است، اما در همین شرایط توانستیم محصولات صادراتی بهتری را به کشورهای دیگر صادر کنیم که در وجهه بیرونی کشور ما اثرگذار بوده است.

قاضی‌زاده همچنین با اشاره به کارکردهای نمایشگاه آینده چاپ ایران تاکید کرد: تقویت صنعت چاپ و بسته‌بندی، تقویت دورنمای محصولات صادراتی و ارتقای آن از سوی دیگر منجر به شناخت بهتر محصولات ایرانی خواهد شد که به زعم منه یک اقدام فرهنگی به شمار می‌آید.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید