همکاری چاپ طلایی و هنرستان امام صادق در نمایشگاه ایفپکس محقق شد

طبق یک تفاهم‌نامه همکاری؛ دانش‌آموزان هنرستان فنی امام صادق (ع) برای کارورزی به مجتمع چاپ و نشر طلایی خواهند رفت، این تفاهم‌نامه در حاشیه نمایشگاه آینده چاپ ایران محقق شد.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، علی مزرعتی، مدیرعامل چاپ طلایی با اعلام خبر تفاهم‌نامه همکاری میان هنرستان فنی امام صادق (ع) و این مرکز، عنوان کرد: طی مذاکراتی که با مدیران هنرستان امام صادق (ع) داشتیم، توانستیم زمینه‌ای فراهم کنیم تا دانش‌آموزان این مرکز دوره‌های کارآموزی خود را در مجتمع طلایی سپری کنند.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات اصلی صنعت چاپ در دوره کنونی نبود نیروی انسانی حرفه‌ای و کارآمد دانست و گفت: کمبود نیروی انسانی، ماهر و متخصص نه تنها الان بلکه برای سال‌های آینده یک مساله جدی است و طی مذاکراتی که در حاشیه نمایشگاه آینده چاپ ایران داشتیم، تصمیم بر این شد تا مجتمع چاپ طلایی مرکز آموزش‌های عملی این هنرستان باشد.

مزرعتی افزود: مباحث علمی و تئوریک که در فضای هنرستان آموزش داده می‌شود، اما می‌توانیم به صورت رایگان یک فضای آموزشی عملی در اختیار دانش‌آموزان قرار دهیم تا تجربه کسب کنند و با تکیه بر این تجارب به زودی جذب بازار کار شوند.

وی با اشاره به آمادگی چند چاپخانه دیگر برای پذیرش دانش‌آموزان این هنرستان، گفت: صحبت‌هایی هم شده است که هزینه‌هایی نیز برای رفت و آمد در اختیار دانش‌آموزان قرار داده شود تا انگیزه آن‌ها هم برای این موضوع تقویت شود.

دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران 20 تا 23 تیر ماه 1402 در مرکز نمایشگاهی ایران‌مال برگزار شد.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید