امضای تفاهم‌نامه اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت‌افزار در ایفپکس 2

 

تفاهم‌نامه همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران و انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور در حاشیه دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران به امضا رسید.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، تفاهم‌نامه همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران و انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور همزمان با روز پایانی نمایشگاه ایفپکس 2 توسط بابک عابدین و محمودرضا صنعتکار روسای این دو مجموعه به امضا رسید.

 

بابک عابدین رئیس دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران در سخنرانی با بیان اینکه دو صنعت چاپ و بسته‌بندی و نوشت افزار اهمیت زیادی دارند، گفت: می‌توان گفت که فعالیت این دو صنعت از یک نقطه شروع شده است اما به دنبال تغییرات اجتماعی‌های کاری تخصصی شده‌اند و هر یک به بخش‌های مختلفی تقسیم شده‌اند، در این میان حوزه لوازم التحریر نقاط مشترک زیادی باعت چاپ و بسته‌بندی دارد.

 

وی افزود: ما در این تفاهمنامه به دنبال این هستیم تا از ظرفیت و پتانسیل‌های نهفته که موجب رشد و شکوفایی صنایع همچنین مصرف کنندگان می‌شود با این دیدگاه مثبت استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری تولید شناخت بهتر از فعالان دو صنعت و انجام کاری‌های مشترک از جمله نتایج این تفاهم‌نامه خواهد بود، تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک با همکاری اتحادیه و انجمن زمینه فعالیت کلینیک بسته‌بندی و لوازم التحریر را با حضور فعالان چاپ و بسته‌بندی همچنین دست‌اندرکاران حوزه لوازم التحریر داشته باشیم.

 

در بخش دیگر این نشست صنعتکار در سخنانی گفت: صنعت نوشت افزار تنوع زیادی دارد ولی محصولات تولیدی ما باید به دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف و صنایع مختلف معرفی شود این معرفی مستلزم بهره‌مندی از بسته‌بندی مناسب محصول است امیدوارم با امضای این تفاهم نامه بتوانیم به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کنیم.

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که می‌تواند در این زمینه موثر باشد توسعه صادرات در حوزه نوشت افزار است امیدوارم بتوانیم با کمک اتحادیه فعالان صنعت در حوزه‌های مختلف لوازم التحریر را بر اساس سلایق و نیاز مصرف کننده نهایی تولید کنیم.

 

به گفته صنعتکار، در نگاه اول بسته‌بندی مشتری را به سمت کالا جذب می‌کند و در این میان صنعت چاپ و بسته‌بندی کمک می‌کند تا لوازم التحریر با شکل و بسته‌بندی خوب و مناسبی به دست مخاطبان برسد.

 

دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران امروز جمعه ۲۳ تیر ماه پس از چهار روز فعالیت به کار خود پایان می‌دهد.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید