تفاهم‌نامه همکاری فعالان چاپ و بسته‌بندی ایران و ترکمنستان امضا می‌شود

 

امضای تفاهم‌نامه همکاری توسعه فعالیت‌های تجاری در حوزه چاپ و بسته‌بندی ایران و ترکمنستان در دیدار بابک عابدین با معاون وزیر کار و بازرگانی ترکمنستان همزمان با دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران مطرح شد.

 

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه آینده چاپ ایران، همزمان با روز پایانی نمایشگاه ایفپکس 2، «آرازوف بگنچ» معاون وزیر کار و بازرگانی ترکمنستان از این رویداد بازدید و با بابک عابدین، رئیس نمایشگاه دیدار کرد.

 

در این دیدار بابک عابدین با معرفی نمایشگاه ایفپکس و حضور فعالان چاپ، نشر و بسته‌بندی در این رویداد گفت: این نمایشگاه یک رویداد حرفه‌ای در صنعت چاپ و بسته‌بندی است که با حضور جمع گسترده‌ای از دست‌اندرکاران صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران همچنین کشورهای فعال در این بخش برگزار می‌شود.

 

وی به ظرفیت‌های موجود در حوزه چاپ و بسته‌بندی ایران، عنوان کرد: اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران آمادگی دارد در قالب هیات تجاری جمعی از فعالان حوزه چاپ و بسته‌بندی به ترکمنستان سفر کند تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های مشترک بررسی شود.

 

عابدین همچنین پیشنهاد امضای تفاهم‌نامه همکاری با فعالان چاپ و بسته‌بندی را مطرح کرد و گفت: امروز صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران با مجموعه‌ای از جدیدترین و به‌روزترین تجهیزات و ماشین‌آلات این حوزه مشغول فعالیت است و می‌توانیم در بخش‌های مختلف در ترکمنستان سرمایه‌گذاری داشته باشیم.

 

در ادامه این دیدار معاون وزیر کار و بازرگانی ترکمنستان در سخنانی گفت: من از طریق سفارت ایران در ترکمنستان از برگزاری این رویداد مطلع شدم و برای بررسی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در این نمایشگاه و بهره‌برداری از آن در کشور ترکمنستان در آن حضور یافتم.

 

آرازوف بگنچ با اشاره به فعالیت اتحادیه کارآفرینان ترکمنستان با عضویت 28 هزار نفر از فعالان صنایع مختلف، عنوان کرد: طبق بررسی‌هایی که انجام دادیم هزینه تولید در ایران ارزان‌تر از ترکیه و چین است، با توجه به نیاز کشور ما به حوزه مواد مصرفی، واسطه‌ای و ماشین‌آلات در حال رصد و سنجش بازار ایران هستیم.

 

وی با استقبال از پیشنهاد امضای تفاهم‌نامه همکاری با اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی تاکید کرد: بخش عمده تکنولوژی‌های چاپ ترکمنستان در حوزه افست و فلکسو است و ما در حوزه صنایع غذایی به بسته‌بندی‌های جدید و به‌روز نیاز داریم و امیدوارم بتوانیم در این نمایشگاه به تفاهم‌‌های خوبی برسیم.

 

دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران امروز جمعه ۲۳ تیر ماه پس از چهار روز فعالیت به کار خود پایان می‌دهد.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید