نقش غیرقابل انکار صنعت چاپ در زندگی در کارگاه «صنعت چاپ 4.0» بررسی شد

 

همزمان با سومین روز نمایشگاه ایفپکس 2 نقش غیرقابل انکار صنعت چاپ در زندگی در کارگاه آموزشی «صنعت چاپ 4.0 ؛ تاثیر انقلاب صنعتی چهارم در صنعت چاپ و بسته‌بندی» بررسی شد.

 

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه آینده چاپ ایران، کارگاه آموزشی «صنعت چاپ 4.0 ؛ تاثیر انقلاب صنعتی چهارم در صنعت چاپ و بسته‌بندی» با حضو علی ظریف در سومین روز برگزاری نمایشگاه ایفپکس 2 برگزار شد.

 

در این کارگاه، علی ظریف به تحلیل و بررسی تاثیر انقلاب صنعتی چهارم در صنعت چاپ و بسته‌بندی پرداخت و گفت: اینک صنعت چاپ بیش از هر زمان دیگری با زندگی ما پیوند خورده است، در واقع صنعت چاپ یک شریان حیاتی برای هر کشوری محسوب می‌شود، این اهمیت از زمان بروز و همه‌گیری بیماری کویید 19 بیش از پیش نمایان شد.

 

این مشاور و مدرس صنعت چاپ توضیح داد: نقش چاپ در حوزه امنیت و تاثیرش در سرمایه اوراق بهادار و امنیت کشور، در حوزه سلامت در حوزه‌های آرایشی و بهداشتی، دارویی و نوشیدنی و رساندن محصول به دست مصرف‌کنندگان کاملا محسوس است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر صنعت چاپ بیش از هر زمان دیگر در تمام شئونات زندگی انسان‌ها تنیده شده است، به طوری که حجم تولید چاپ به شکل قابل توجهی تحت تاثیر کویید 19 قرار گرفت و دیگر میزان تولیدات به زمان پیش از بروز کویید 19 بازنگشت.

 

ظریف در بخش دیگری از این کارگاه با بیان اینکه توسعه دیجیتال به معنای کنار گذاشتن افست و گراور نیست، عنوان کرد: مقصود شناسایی محرک‌های نوظهور و حرکت به سمت آن است. در واقع از زمان کویید 19 تولیدات حوزه انتشارات و مطبوعات با بیشترین میزان افت مواجه شده‌اند در حالی که در بخش لیبل و بسته‌بندی چنین اتفاقی رخ نداد و بر اساس آمار تا سال 2027 به بیشترین میزان تولید خود خواهد رسید.

 

وی همچنین تاکید کرد: در انقلاب‌های صنعتی، بسته‌بندی بیشترین میزان رشد را دارد و بخشی است که با تقاضای زیادی روبرو است، بنابراین در این کارگاه می کوشیم تا جایگاه اهمیت تضمین و کیفیت در این صنعت را واکاوی کنیم.

 

دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران تا جمعه 23 تیر ماه از ساعت 10 تا 18 در مرکز نمایشگاهی ایران مال برپا است.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید