ایفپکس 2؛ محل رایزنی آموزش چاپ به اپراتورهای افغانستان در هنرستان امام صادق (ع)

 

هیات چاپخانه‌داران هرات کشور افغانستان با رایزنی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ از آموزش‌های چاپ هنرستان امام صادق (ع) بهر‌ه‌مند خواهند شد.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، عباس ابوالفتحیان، عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به حضور هیات تجاری چاپخانه‌داران هرات در نمایشگاه ایفپکس 2، گفت: طی تعاملات و رایزنی‌هایی که با هدف توسعه ارتباطات کاری و آموزشی با هنرستان امام صادق (ع) داشتیم، به زودی فعالان چاپ و بسته‌بندی افغانستان از آموزش‌های‌ حرفه‌ای بهره‌مند خواهند شد.

 

وی افزود: در این زمینه آموزش مباحث جدید تکنولوژی و آموزشی یکی از چالش‌های جدی اپراتورها و فعالان چاپ و بسته‌بندی افغانستان است.

 

ابوالفتحیان با بیان اینکه قرار است به زودی در قالب یک تفاهم‌نامه همکاری به همت اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ جمعی از دانش‌آموزان علاقه‌مند و اپراتورهای چاپخانه‌های هرات برای فراگیری دوره‌های آموزشی و مهارت‌های تخصصی به ایران اعزام شوند.

 

به گفته وی، در این زمینه هنرستان امام صادق (ع) نیز مسئولیت آموزش این افراد را به عهده خواهد داشت.

 

نمایشگاه آینده چاپ ایران تا جمعه 23 تیر ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برپا است.

 

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید