کارگاه «جایگاه مرکب در پایداری و سلامت بسته‌بندی» در روز سوم ایفپکس برگزار شد

 

همزمان با سومین روز نمایشگاه آینده چاپ ایران کارگاه «جایگاه مرکب در پایداری و سلامت بسته‌بندی» برگزار شد، بررسی جایگاه مرکب در پایداری و سلامت بسته‌بندی از جمله مباحث این کارگاه بود.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، همزمان با سومین روز نمایشگاه آینده چاپ ایران، کارگاه تخصصی «جایگاه مرکب در پایداری و سلامت بسته‌بندی» توسط روح‌الله کاشانکی، مدرس شیمی و مشاور صنعت چاپ برگزار شد.

 

کاشانکی در بخشی از این کارگاه گفت: مرکب‌های صنعت چاپ در تبلیغ مواد و کالاهای مصرفی کاربرد دارند که نقش مرکب های پرکاربرد در افست، فلکسو گرافی و گراور غیرقابل انکار است.

 

وی با اشاره به انواع مرکب‌ها، افزود: امروز در این کارگاه با انواع مرکب‌های چاپ در بسته‌بندی، مرکب‌ها در تماس با بسته‌بندی مواد غذایی، مهاجرت مرکب به مواد غذایی، آشنایی با روش‌های تجزیه‌ای در تعیین مهاجرت مواد، تعریف پایدار، کنترل کیفیت و آینده چاپ و بسته‌بندی و تجزیه‌پذیری آشنا می‌شویم.

 

کاشانکی با بیان اینکه موضوع باندینگ بین مرکب و سطح که منتج به کنش انرژی و کنش سطحی می‌شوند نیز اهمیت دارد، تاکید کرد:‌ چاپخانه‌های افست برای رسیدن به چاپ ایده‌آل، با کیفیت و استاندارد، باید برای برقراری آب و مرکب ماشین‌آلات خود را به خوبی تنظیم کنند تا قطرات یکنواخت پخش شده مناسبی در چاپ داشته باشند.

 

نمایشگاه آینده چاپ ایران تا جمعه 23 تیر ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برپا است.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید