امضای تفاهم‌نامه همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و انجمن ملی پلمیری ایران در ایفپکس

 

تفاهم‌نامه همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی و انجمن ملی پلیمیری ایران در حاشیه دومین روز دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران امضا شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه آینده چاپ، همزمان با دومین روز نمایشگاه ایفپکس 2 تفاهم‌نامه همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی و انجمن ملی پلیمری ایران توسط روسای این دو تشکل بابک عابدین و سعید ترکمان به امضا رسید.

بابک عابدین، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در سخنانی با اشاره به ضرورت امضای این تفاهم‌نامه، گفت: یکی از وجوه مشترک ما با انجمن ملی پلمیری ایران این است که فعالان این حوزه به حوزه چاپ و بسته‌بندی و از سوی دیگر فعالان چاپ و بسته‌بندی نیز برای تامین مواد اولیه به مواد پلمیری نیاز دارند.

وی افزود: در این حوزه خلاءهایی زیادی وجود داشت که امیدواریم با همکاری انجمن و اتحادیه بتوانیم خلاهای موجود در این بخش را پر کنیم و در زمینه مباحث آموزشی، پژوهشی و محیط زیست گام‌های بزرگی برداریم و در آینده نزدیک با نزدیک شدن به استانداردهای بین‌المللی زمینه صادرات کالاهای چاپ و بسته‌بندی را به خارج از کشور فراهم کنیم.

عابدین با بیان اینکه تشکیل کلینیک تخصصی با همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و انجمن ملی پلمیری ایران می‌تواند همپوشانی‌های خوبی در حوزه چاپ و بست‌بندی ایجاد کند و مشتریان و مصرف‌کنندگان در قالب یک استانداردسازی یکپارچه محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: یکی از اهداف ما این بود که در حاشیه نمایشگاه آینده چاپ ایران جریان‌های فراگیر اقتصادی شکل کند و در نهایت به توسعه و رونق صنعت چاپ و بسته‌بندی و صنایع پلیمری بینجامد.

در ادامه این نشست، سعید ترکمان دهنوی نیز در سخنانی با اشاره به ایده امضای این تفاهم‌نامه، گفت: این همکاری در آینده نزدیک موجب هم‌افزایی در میان فعالان صنعت چاپ و بسته‌بندی و حوزه پلیمر خواهد شد، امروز کالاها هر روز تنوع بیشتری پیدا می‌کنند و امیدوارم در سایه این تفاهم‌نامه به زودی محصولاتی در قالب کیفیت و استانداردهای جهانی تولید کنیم.

این تفاهم‌نامه با هدف توسعه و تقویت صنایع چاپ و بسته‌بندی و پلیمر و بر اساس اهدافی چون توسعه فناوری‌های پلیمیری و تحقق نوآوری، تبادل دانش و تجربه، ارتقای استانداردها، تحقیق و توسعه، تبادل دانش و آموزش، توسعه پایدار صنایع چاپ و بسته‌بندی و پلیمر، بازاریابی مشترک و ایجاد کلینیک بسته‌بندی امضا شده است.

دومین دوره نمایشگاه آینده صنعت چاپ ایران از ساعت 10 تا 18 تا جمعه (23 تیرماه) در مرکز نمایشگاهی ایران مال برپاست.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید