جدیدترین تولیدات کاردو کارتن بوکان در ایفپکس رونمایی می‌شود

مدیرعامل شرکت کاردو کارتن بوکان، ضمن امیدبخش خواندن برگزاری نمایشگاه ایفپکس در صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور، از رونمایی محصولات نوآورانه خود در این رویداد خبر داد.

 

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه آینده چاپ ایران، فواد اسماعیل‌پور، مدیرعامل کاردو کارتن بوکان با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه آینده چاپ ایران، گفت: با توجه به نام‌گذاری هوشمندانه این رویداد بین‌المللی و اهمیت توجه به آینده صنعت و چاپ و بسته‌بندی، این نمایشگاه تداعی‌کننده پیشرفت و نوآوری تکنولوژیکی در صنعت، همچنین نویدبخش حرکت و رویدادی جدید برای دست‌اندرکاران این حوزه است.

وی افزود: سال‌های زیادی صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایران به شکل سنتی دنبال می‌شد و در حد یک صنعت قدیمی و زیرپله‌ای در ایران جا افتاده بود، اما الان حوزه چاپ و بسته‌بندی نقش مهمی در تولید محصولات در هر شرکتی دارد.

اسماعیل‌پور با طرح این موضوع که صنعت چاپ امروز به سمت دانش‌بنیان شدن حرکت می‌کند، ادامه داد: نمایشگاه ایفپکس با حمایت از شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان در چنین رویدادی می‌تواند نتایج خوبی را رقم بزند و همین موضوع، عامل تفاوت آن با سایر نمایشگاه‌های این حوزه است.

وی تاکید کرد: در نمایشگاه‌های دیگر می‌بینیم که یا ماشین‌های چاپ و بسته‌بندی به نمایش گذاشته می‌شوند، یا فقط صنایع سلولزی و همه از همدیگر جدا شده‌اند. در این میان فکر می‌کنم ایفپکس حرکت جدیدی است که دنیا نیز به سمت آن می‌رود.

این فعال صنعت چاپ و بسته‌بندی تاکید کرد: تولید محصولات و بسته‌بندی‌های دوستدار محیط‌زیست و بازیافت‌پذیر همگی از جمله مسائلی است که در صنعت چاپ و باید به آن توجه داشت.

اسماعیل‌پور همچنین درباره فعالیت شرکت کاردو کارتن بوکان، توضیح داد: ما شرکتی هستیم که بسته‌بندی را به صورت یک علم مورد توجه قرار دادیم، زیرا معتقدیم خلاءهای زیادی در این حوزه وجود دارد و بخش عمده کار، هنوز به صورت سنتی انجام می شود؛ در حالی که ظرفیت‌های بسیار خوبی برای آن وجود دارد.

وی با طرح این موضوع که تمام محصولات ما نوآورانه است، گفت: ما امسال با یک مجموعه جدید به نمایشگاه آینده چاپ ایران می‌آییم، تولید پالت ترکیبی از جنس فوم ایکس پی اس و کارتن هانی کام جدیدترین محصول نوآورانه ما است.

اسماعیل‌پور درباره پالت‌های تولیدی از جنس کارتن توضیح داد: در این محصول پایه‌ها و سطح روی پالت کاملا ضدآب است و قابلیت تحمل ۲۲۰۰ کیلو گرم (۲ تن و دویست) بار دینامیکی را دارد، این محصول اختراع خودم است و یک نوآوری جدید و کاربردی در صنعت بسته بندی دنیا به شمار می‌آید.

دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با شعار «هر طلوع امیدی دوباره، هر جهش فرصتی جدید» 20 تا 23 تیر 1402 در مرکز نمایشگاهی ایران‌مال برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید