امتیاز ویژه نمایشگاه «آینده چاپ ایران» برای شرکت‌های دانش‌بنیان

نمایشگاه آینده چاپ ایران (IFPEX۲) همزمان با دومین تجربه برگزاری خود، امتیاز ویژه‌ای برای شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در نظر گرفته است.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ ایران با اشاره به تمیهدات ویژه ستاد برگزاری این رویداد برای شرکت‌های دانش بنیان، به خبرنگار ایرنا عنوان کرد: نمایشگاه در گام نخست با استقبال فعالان بزرگ صنعت چاپ کشور همراه بود و در گام دوم نیز تاکنون حمایت‌های خوبی از سوی مجموعه‌های مختلف صنعتی انجام شده است.

بابک عابدین با بیان اینکه IFPEX۲ برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف برطرف کردن نیازهای فناورانه صنعت چاپ در نمایشگاه تمیهدات ویژه‌ای اندیشیده است، ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان، تولیدکننده ایده و شیوه‌های نوین در حوزه‌های صنعت چاپ هستند، کشور نیز به این ایده‌های نوین و مدرن در صنعت چاپ نیاز دارد به همین دلیل معتقدیم که چنین فعالیت‌هایی در کشور باید تقویت شود.

وی درباره ضرورت اختصاص فضایی ویژه برای شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه آینده چاپ ایران، توضیح داد: دستیابی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به بازارهای بین‌المللی از طریق حضور در IFPEX۲ و برگزاری رویدادهای تخصصی و آموزش‌های مبتدی و پیشرفته از طریق برگزاری انواع ورک‌شاپ‌های تخصصی در سایه برگزاری این نمایشگاه می‌تواند محقق شود.

رئیس دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به نتایج این حضور نیز گفت: در این رویداد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و استارتاپ‌ها علاوه بر معرفی توانمندی‌ها، خدمات و رونمایی از محصولات جدید، می‌توانند در قالب شبکه‌سازی با سایر شرکت‌ها هم‌اندیشی داشته باشند.

 

وی تاکید کرد: باید بتوانیم سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر داخلی و خارجی صنعت چاپ را در حوزه ایده‌های نو جلب و جذب کنیم تا استارت‌آپ‌های متعددی با سرمایه‌های کوچک، متوسط و حتی بزرگ به وجود آوریم.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید