سناپک با جعبه‌های «سه رُخ» در ایفپکس حاضر می‌شود

شرکت سناپک همزمان با حضور در دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران از جعبه «سه رخ» جدیدترین تولید این مجموعه رونمایی خواهد کرد.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، محمد حدادی‌پور، مدیرعامل شرکت سناپک (سنا ایده آفرین) که بیش از 25 سال سابقه و تجربه در حوزه طراحی و ساخت جعبه و کارتن‌های هدایا دارد، درباره ورود به این عرصه، گفت: زمانی که به این حوزه آمدیم، در حوزه جعبه‌های ماندگار عملا تولیدکننده‌ای نبود و کارهایی به صورت پراکنده انجام می‌شد، به همین دلیل به حیطه تولید وارد شدیم.

وی افزود: امروز سنا‌پک با تکیه بر تجربه هنرمندان طراح و گرافیست مؤسسه تبلیغاتی سنا و نیاز به بسته‌بندی‌های خاص و منحصر به‌فرد برای ارائه در بازارهای جهانی فعالیت‌های خود را در حوزه تولید جعبه‌های ماندگار دنبال می‌کند.

حدادی‌پور با بیان اینکه بخش عمده فعالیت‌های این گروه به پشتوانه تجربه و بهره‌برداری از صنایع دستی اصیل ایران، تجهیزات حرفه‌ای بسته‌بندی (جعبه‌سازی) را به خدمت گرفته تا روزانه حداقل حدود چهار هزار جعبه با فرم‌های متفاوت و خلاق را تولید کند، تاکید کرد: ویژگی خاص ما کیفیت تولید و طراحی متناسب با کاربرد و خواست مشتریان و استفاده از انواع مواد اولیه مانند پارچه، چرم، فلز، مقوا، سفال، ترمه، قلمکار، کاغذ و … است، ما ادعا داریم کیفیت جعبه و بسته‌بندی‌های تولید شده در این مجموعه می‌تواند تأثیر به‌سزایی در موفقیت‌های تجاری مشتریان و شرکای تجاری ما داشته باشد .

حدادی‌پور با اشاره به حضور سناپک در نمایشگاه آینده چاپ ایران، عنوان کرد: این نمایشگاه در تجربه‌ای نوین به دنبال توسعه بازارهای صادراتی ایران در صنعت چاپ و بسته‌بندی است و ما نیز با توجه به فعالیت گسترده در این بخش امیدواریم در نمایشگاه شرایطی ایجاد شود که به بازارهای منطقه راه پیدا کنیم، زیرا پتانسیل‌های خوبی موجود است.

وی توسعه بازار را هدف دیگر این حضور دانست و گفت: ما برای توسعه بازار خود به بخش‌های مختلف صنایع متعدد ورود پیدا کردیم، علاوه بر صنایع دستی، به حوزه عطر و ادکلن نیز وارد شدیم و همکاری‌هایی نیز با کشورهای آلمان و ترکیه داشتیم. در نمایشگاه ایفپکس نیز حضور ما به این موضوع بستگی دارد که چه گروه مخاطبی داشته باشیم، اما آمادگی ما در بخش تولید جعبه‌های آرایشی بهداشتی، صنایع دستی، هدایا، سوغات و خوراکی، شیرینی سنتی، زعفران و خشکبار را داریم.

مدیرعامل سناپک توسعه بازار جغرافیایی و محیطی را یک ضرورت دانست و گفت: تا چند سال قبل بخش عمده جعبه‌های ماندگار هدایا از خارج کشور تامین می‌شد اما طی سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌ها، بازار به سوی تولیدکنندگان داخلی آمدند، زیرا در این بخش هزینه‌های تولید بسیار پایین‌تر و متفاوت‌تر است

حدادی‌پور در ادامه از رونمایی از یک محصول جدید سناپک اشاره کرد و افزود: این محصول با نام جعبه «سه رخ» ثبت صنعتی شده است، جعبه‌ای که سه در مجزا و جدا از هم دارد و برای محصولات خشکبار، صنایع دستی و هدایای تبلیغاتی کاربرد دارد و برای ست پذیرایی می‌تواند استفاده شود.

وی تاکید کرد: پیش از این یک شرکت اماراتی برای محصولات خود از این کالا خریداری کرده بود اما اکنون نسخه جدید و به‌روز آن با نگارگری ایرانی در حال تولید است.

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید