تفاهم‌نامه همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و هنرستان امام صادق (ع) امضا شد

 

همزمان با سومین روز دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران تفاهم‌نامه همکاری آموزشی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی و هنرستان امام صادق (غ) امضا شد.

 

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه آینده چاپ ایران، تفاهم‌نامه همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی و هنرستان امام صادق (غ) همزمان با سومین روز نمایشگاه ایفپکس 2 با حضور بابک عابدین و محمد حداد زرین همچنین جمعی از اعضای هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ به امضا رسید.

 

در این نشست، بابک عابدین در سخنانی با اشاره به بازدید هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی از هنرستان امام صادق (ع) در سال گذشته، گفت: یکی از مشکلات اصلی صنعت چاپ در کشورما کمبود منابع انسانی ماهر در کشور است و امیدوارم که با کمک هنرستان امام صادق (ع) و در سایه امضای این تفاهم‌نامه در بخش تامین نیروی انسانی ماهر در چاپخانه‌ها مشکلات مرتفع شود.

 

وی افزود: هدف اصلی ما این است که بدنه صنعت را به حوزه آموزش متصل کنیم و این کار در سایر تشکل‌ها و انجمن‌های صنعت چاپ نیز انجام شود تا کل صنعت چاپ در کشور از این مساله منتفع شود.

 

عابدین با بیان اینکه توجه به موضوع آموزش منجر به توسعه و پیشرفت اقتصادی صنعت چاپ خواهد شد، گفت:

 

در ادامه این مراسم، محمد حداد زرین، مدیر هنرستان فنی امام صادق (ع) با بیان اینکه تقویت مباحث آموزشی و ارتباط با بدنه صنعت از جمله اهداف پیش‌بینی شده در این تفاهم‌نامه است، گفت: خدا را شاکریم که در سایه نمایشگاه ایفپکس این موضوع محقق شد و پل این ماجرا زده شد، نکته‌ای که وجود دارد این است که رشته چاپ ما خروجی خوبی دارد و بازار کار به فارغ‌التحصیلان این حوزه نیاز دارد.

 

هومن محمدی، نایب رئیس و رئیس کمیسیون آموزش اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران نیز در سخنانی از مدرسان هنرستان امام صادق (ع) برای عضویت در کمیسیون آموزشی اتحادیه دعوت کرد.

 

در ادامه نیز علیرضا عظیمیان، سرپرست بخش چاپ هنرستان فنی امام صادق (ع) نیز پیوند آموزش و صنعت را از ضروریات این حوزه دانست و گفت:  پس از بازدید هیات مدیره اتحادیه از هنرستان ما جو و انرژی بسیار خوبی در میان دانش‌آموزان ایجاد و انگیزه خوبی در میان بسیاری از بچه‌ها ایجاد شد و ماه‌ها اثر داشت.

 

همچنین سیدمحمد میرنعمتی‌نیا، مدرس فنی هنرستان اماام صادق (ع) با تشکر از نگاه ویژه مدیران ارشد و بزرگان صنعت چاپ کشور به حوزه آموزش در این صنعت، عنوان کرد: داستان حضور و فعالیت شما در صنعت چاپ و بیان خاطرات‌تان از گذشته تا امروز، فضای خوبی در میان هنرستان ایجاد کرد، از آنجایی که بچه‌ها به الگوسازی نیاز دارند، شما به عنوان الگوی این صنعت اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارید.

 

وی تاکید کرد: امروز بسیاری از مدیران فعال حوزه چاپ از دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان هنرستان امام صادق (ع) هستند.

 

مبینی، خزانه‌دار اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ نیز با بیان اینکه امروز جوانان بی‌انگیزه شده‌اند،  گفت: امیدوارم به همت شما در هنرستان امام صادق (ع)، رسیدگی شما به دانش‌آموزان و انگیزه‌ای که به دانش‌آموزان می‌دهید در آینده نزدیک شاهد حضور نیروهای زبده در صنعت چاپ باشیم.

 

این تفاهم‌نامه با هدف پیوند آموزش و صنعت امضا شده و در قالب آن اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی، انجام بازدیدهای علمی   و عملی و ایجاد ظرفیت کافی برای انجام دوره‌های کارآموزی دانش‌‌آموزان پیگیری خواهد شد.

 

نمایشگاه آینده چاپ ایران تا جمعه 23 تیر ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در مرکز نمایشگاهی ایران مال برپا است.

 

 

مطالب مرتبط

پوستر IFPEX3 رونمایی شد/ اعطای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ

بابک عابدین در نشست خبری سومین نمایشگاه آینده چاپ ایران با اشاره به برنامه‌ها و تغییرات این رویداد در مرداد ماه ۱۴۰۳، از اهدای «نشان میرزا» به برگزیدگان صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایفپکس۳ خبر داد.

بیشتر بخوانید